Ochrana cestujících v hromadné dopravě.

Na začátku února 2020 jsme pro brněnské dopravní podniky aplikovali produkty IG GCA GLASS a IG CGA PLAST s cílem omezit výskyt bakterií v hromadné dopravě.

Ochrana cestujících v MHD

POTVRZENÍ-ÚČINNOSTI-ANTIVIRU-MHD-Brno


Madla, sedačky a okna jsou části vozu, na které nejčastěji sahají cestující a na kterých tak ulpívá nejvíc bakterií. Brněnský dopravní podnik na tyto části interiérů vozů teď aplikuje speciální antibakteriální nanonástřik. Před aplikací ochranné  vrstvy je nutné vozy důkladně očistit a odmastit. Samotná aplikace v jedné tramvaji trvá necelou hodinu.
Nástřik rychle zasychá a dokonale přilne k povrchu, nemělo by tak dojít k jeho dalšímu přenosu na oblečení nebo ruce cestujících. „Ten efekt by měl trvat několik měsíců, výrobce udává až šest. To je věc, kterou chceme ověřit v praxi,“ vysvětlila mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková. Po dvou měsících bude dopravní podnik provádět kontrolní stěry a kultivace, aby zjistil efekt nátěru.

https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3045789-brnensky-dopravni-podnik-aplikuje-do-tramvaji-antibakterialni-nastrik-ma-chranit


Dopravní podnik chce zamezit přenosu infekcí ve vozech brněnské hromadné dopravy. Ve dvou tramvajích nyní testuje postřik, který bakteriím zabrání v přilnutí k interiéru a postupně je také zlikviduje.
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/postrik-tramvaje-dpmb-havranek-bakterie-viry-kvasinky-testovani.A200204_105255_brno-zpravy_ml


Dopravní podnik chce zamezit přenosu infekcí ve vozech brněnské hromadné dopravy. V tramvajích nyní testuje postřik, který zabrání bakteriím v přilnutí k interiéru a postupně je také zlikviduje. Pokud se tento postup osvědčí, chce postupně takto ošetřit většinu svých vozů.
https://tvbrno1.cz/zpravy/jihomoravsky/brno/858/dopravni-podnik-osetril-tramvaje-nastrikem